Zobacz mistrzowską łódź solarną podczas Kongresu greenPOWER

Zobacz mistrzowską łódź solarną podczas Kongresu greenPOWER

Mistrzostwo Świata klasy A zdobyte w 2014 roku to kolejne już wyróżnienie dla SCIGRIP solar boat team, który projektuje i buduje łodzie solarne, startujące w regatach na całym świecie. Łódź napędzaną energią słoneczną będzie można zobaczyć podczas 5 Międzynarodowego Kongresu Energii Odnawialnej greenPOWER

 

 


CIGRIP solar boat team jako jeden z nielicznych zespołów na świecie bierze udział w regatach napędzanych energią fotowoltaiczna od początku regat w Europie. Pierwsze regaty ukończyli na dziesiątym miejscu, eliminacja błędów oraz ciągła modernizacja łódek dawała coraz lepszy wynik w następnych regatach. Podczas regat w 2008 roku zespół wychodził na podium cztery razy, co dało im drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2014 roku udało im się zdobyć Mistrzostwo Klasy A.


Na co dzień każdy członek teamu zajmuje się projektowaniem oraz budową jachtów, co powoduje, że na bieżąco mają styczność z nowatorskimi rozwiązaniami zarówno w konstrukcji, jak i technologii. Dzięki dokładnemu projektowaniu konstrukcji łódka SCIGRIP solar boat team jest najlżejszą z całej stawki i jest zawsze nominowana do nagrody za nowatorskie rozwiązania projektowe.


Podczas 5 Międzynarodowego Kongresu Energii Odnawialnej greenPOWER w Warszawie (23-24 września) wśród pojazdów elektrycznych, które będzie można obejrzeć, znajdzie się łódź zaprojektowana przez SCIGRIP solar boat team. Jej prędkość maksymalna to 6,5m/s, moc silnika – 2400 W, moc paneli – 920 W, masa łódki ze sternikiem to 198 kg, napęd – dwie śruby ciągnące, masa kadłuba wynosi 14 kg, konstrukcja carbon sandwich.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

img
Organizatorzy

Organizatorzy

Sponsor Platynowy

Sponsor Platynowy

Sponsor Złoty

Sponsor Złoty

Partner Prawny

Partner Prawny

Partner

Partner

Patronat Naukowy

Patronat Naukowy

Partner Finansowy

Partner Finansowy

Patronat

Patronat

Patroni Medialni

Patroni Medialni

img